justynamackowska's profile image - click for profile

Justyna Mackowska's Fundraiser:

Moje urodzinowe życzenie / My birthday wish

Justyna's Photo

BENEFITING: VE GLOBAL

EVENT: September Class 2014

EVENT DATE: Oct 05, 2014

Justyna Mackowska

THE STORY:

[For English please scroll down]

Moje tegoroczne urodziny 5 października będę obchodzić nie tylko w innej części świata - w stolicy Chile, ale także w inny sposób niż dotychczas. Nie zrobię imprezy dla znajomych, którzy daliby mi prezenty lub postawili drinka. Zamiast tego będę się starała zdobyć fundusze na dalszą działalność organizacji, dzięki której jestem teraz w Santiago i pomagam dzieciom w trudnej sytuacji życiowej.

Jeśli chcesz podarować mi prezent, nie kupuj w tym roku niczego, tylko wesprzyj organizację VE Global.

Jeśli w moje urodziny postawiłbyś / postawiłabyś mi piwo, zaprosiłbyś / zaprosiłabyś na kawę albo kupiłbyś / kupiłabyś tort, przeznacz proszę równowartość na rozwój działalności VE Global.

Jeśli mi życzysz spełnienia marzeń, przyczyń się do spełnienia jednego z nich – żeby VE Global mogła dalej przyjmować i szkolić wolontariuszy i następnie koordynować ich pracę z dziećmi.

Jestem wolontariuszką VE Global już od miesiąca. Zaangażowałam się w działalność tej organizacji, bo chciałam pomagać innym w potrzebie, dzielić się tym, co mam. Nie każde dziecko miało tyle szczęścia co ja, żeby mieć szczęśliwe dzieciństwo i dobry start w dorosłe życie, zwłaszcza w kraju, w którym biednych i bogatych dzieli przepaść, a dostęp do edukacji zależy od zamożności. Staram się choć trochę przyczynić do zmiany tej sytuacji. Pracuję w placówce dla dziewczynek, które zostały tam umieszczone z powodu różnych problemów w ich rodzinach. Organizuję im zabawy, pomagam w odrabianiu lekcji i nauce angielskiego, okazuję zainteresowanie, poświęcam uwagę. Cieszę się, że tu jestem, że robię coś, co uważam za słuszne.

Oczywiście ja sama w cztery miesiące nie zmienię świata na lepszy, ale nie jestem sama, a moja praca nie pójdzie na marne, kiedy wrócę do Polski. VE Global cały czas rekrutuje nowych wolontariuszy z całego świata i przydziela do placówek, które ich potrzebują. Z własnego doświadczenia wiem, że organizacja dokłada wszelkich starań, by wybrać odpowiednich kandydatów, a potem dobrze ich wyszkolić.

Bardzo chciałabym wesprzeć jej działalność i umożliwić dalszy rozwój. To właśnie jest moje życzenie urodzinowe. Możesz je spełnić, klikając na 'Donate'.

===========================================

On 5thOctober this year will celebrate my birthday not only in another part of the world – in the capital of Chile, but also in other way than usually. I won't make a party for friends who would give me presents or who would treat me for a drink. Instead I will try to fundraise money for further activity of the organization, thanks to which I am in Santiago now helping children in a difficult life situation.

If you want to give me a present, please do not buy anything this year, please support organization VE Global instead.

If you wanted to pay for my beer on my birthday, to invite me for a coffee or to buy me a cake, please allocate equivalent to development of VE Global's activity.

If you wish me that my dreams come true, please contribute that one of them will – that VE Global will further be able to recruit and to train volunteers and after that to coordinate their work with children.

I have been a volunteer at VE Global for a month now. I engaged in its activity because I wanted to help others in need and share what I have. Not every child had so much luck as me to have a happy childhood and a good start in the adult life, especially in a country where there is a wide gap between the rich and the poor and where access to education depends on wealth. I try to contribute a little to change of this situation. I work in a residential house for girls who have been placed there because of various problems in their families. I organize games for them, help with homework, show interest, devote attention. I am glad that I am here and do something I consider good.

Obviously I alone cannot change the world in 4 months but I am not alone and my work won't fade away when I am back in Poland. VE Global still recruits new volunteers from all over the world and assigns them to residential homes and other places where they are needed. I know from my own experience that this organization does its best to select good candidates and to train them well.

I really want to support activities of VE Global and enable its further development. This is my birthday wish. You can make it come true by clicking on 'Donate'.

DONATE

To This Fundraiser

$235

MONEY RAISED
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 • AR

  $50

 • Adam

  $10

 • Tyna i Nowicz

  $25

 • monster

  $100

 • Asia

   

 • Lian

  $10

 • Artur

  $30

 •  
 •  
 •  
 

47% Raised of$500 Goal

Donor Comments

Artur

Artur

DONATION: $30

Wesołych Świąt 5 years ago

Lian

Lian

DONATION: $10

Een beetje te laat maar toch nog gefeliciteerd met je verjaardag. 5 years ago

Asia

Asia

Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin! Wspaniałych podróży i dalszego spełniania marzeń! 5 years ago

monster

monster

DONATION: $100

Wszystkiego najlepszego Słońce 5 years ago

Tyna i Nowicz

Tyna i Nowicz

DONATION: $25

Wszystkiego naj Jucinku :* 5 years ago

Adam

Adam

DONATION: $10

Wszystkiego najlepszego ! To piękne co robisz ! Tak trzymaj. 5 years ago

AR

AR

DONATION: $50

Happy Birthday 5 years ago